برای مقابله با قاچاق، مذاکرات با برندهای معروف برای تولید گوشی‌های همراه در کشور انجام شده است

عصر کالا- وزیر ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات درباره تولید گوشی‌های تلفن همراه از سوی برندهای معروف در داخل کشور گفت: مذاکرات صورت گرفته است و منتظر پیشنهادات شرکت‌ها هستیم.

برای مقابله با قاچاق، مذاکرات با برندهای معروف برای تولید گوشی‌های همراه در کشور انجام شده است
نسخه قابل چاپ
جمعه ۲۱ مهر ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر کالا» به نقل از ایلنا، محمدجواد آذری جهرمی در پاسخ به این سوال که آیا برای تولید موبایل در ایران  با این برندهای معروف مذاکره‌ای شده است یا خیر، گفت: بله، این اتفاق صورت گرفته است.

  وی تاکید کرد:  این کار در راستای مقابله با قاچاق کالا صورت خواهد گرفت اما مستلزم آن است که ما  شرایط را برای تولید کنندگان تسهیل کنیم .

  وزیر ارتباطات و فن‌آروی ارتباطات  خاطر نشان کرد: به لحاظ اقتصادی باید شرایط موجود را بررسی  و به قول معروف دو دوتا ،‌ چهار تا را مشخص کنیم.

  وی خاطر نشان کرد: باید   شرایطی را فراهم کنیم که تولید کنندگان گوشی با توجه به بازار گسترده ای که در ایران وجود دارد خط تولیدشان را در کشورمان ایجاد کنند و از طرفی  صادرات به منطقه را هم داشته باشند.

  جهرمی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر این که مذاکرات در چه مرحله ای قرار دارد عنوان کرد: منتظر ارائه پیشنهادات هستیم تا  ببینیم بسته‌های مورد نظرشان چیست.

  وی ادامه داد: بعد از ارائه پیشنهادات بای آنرا در دولت بررسی کنیم و با هماهنگی سایر وزارتخانه‌ها اقدامات لازم را انجام  خواهیم داد.

  وزیر ارتباطات و فن‌آوری درباره این که با چه شرکت هایی مذاکره صورت گرفته، گفت: شرکت‌های مهم و اصلی، معلوم هستند.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر