سامانه مرکزی قاچاق کالا و ارز راه اندازی می‌شود

عصر کالا- رئیس سازمان تعزیرات حکومتی در دیدار با رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز از ضرورت تمرکز فعالیت های مبارزه با قاچاق و راه اندازی سامانه مرکزی قاچاق کالا و ارز خبر داد.

سامانه مرکزی قاچاق کالا و ارز راه اندازی می‌شود
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۳۰ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر کالا» به نقل از ایلنا، جمال انصاری رئیس سازمان تعزیرات حکومتی در دیدار با علی مؤیدی رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز با اشاره به ضرورت تمرکز فعالیت های مبارزه با قاچاق کالا و ارز و هماهنگی هر چه بیشتر دستگاه های کاشف و رسیدگی کننده گفت:سامانه مرکزی قاچاق کالا و ارز با محوریت سازمان تعزیرات حکومتی و همه ی دستگاه های ذیربط در حال راه اندازی است
  معاون وزیر دادگستری در ادامه با اشاره به نام گذاری سال 1397از سوی مقام معظم رهبری (مدظله العالی)به عنوان سال حمایت از کالای ایرانی و ضرورت مبارزه با قاچاق در راستای حمایت از کالای ایرانی گفت :79درصد پرونده های قاچاق مورد رسیدگی در سال 1396 پرونده های زیر 10 میلیون تومان بوده که عملا با برخورد و رسیدگی به این شکل پرونده ها مبارزه با قاچاق به شکل واقعی صورت نمی پذیرد.
  علی مؤیدی رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز نیز با اشاره به اهمیت هماهنگی همه دستگاه های ذیربط مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت:انباشت اموال در انبار های اموال تکمیلی باید به شکلی باشد که از فساد و تخریب این اموال جلوگیری شود این مهم نیازمند ارتباط،هماهنگی و دلسوزی همه دست اندرکاران مبارزه با قاچاق کالا و ارز است .
  گفتنی است با راه اندازی سامانه مرکزی استعلامات قاچاق کالا و ارز بخش مهمی از این هماهنگی دستگاه های کاشف و رسیدگی کننده تسهیل می یابد .
  در پایان این نشست مقرر شد با مشارکت هرچه بیشتر ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز و سازمان تعزیرات حکومتی کمیته های مشترک تشکیل و انجام امور سرعت بهتری پیدا کند .

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر