به روزرسانی رایانه‌های مک کاربران را دچار مشکل می‌کند

عصر کالا- نتایج یک بررسی جدید نشان می‌دهد مشکلات برخی مدل‌های رایانه‌های مک در زمینه نصب فایل‌های به روزرسان موجب شده است آنها به مدت‌ طولانی به‌روز نشوند و مقابل حملات سایبری آسیب‌پذیر بمانند.

به روزرسانی رایانه‌های مک کاربران را دچار مشکل می‌کند
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر کالا» به نقل از فارس، نکته مهم این است که ضعف برخی مدل های رایانه های مک در زمینه نصب فایل های به روزرسان از چشم کاربران مخفی مانده و همین مساله موجب شده تا آنها به اشتباه تصور کنند رایانه هایشان به روز شده و به همین علت برخی انواع ویروس ها  وبدافزارها به درون رایانه های آنها نفوذ کنند.

  البته این مشکل محدود به رایانه های مک نیست و در رایانه های مجهز به ویندوز هم از مدتها قبل وجود داشته، اما با توجه به تصورات موجود در مورد ایمنی بالای رایانه های مک افشای ان موجب انتقادات تند کاربران شده است.

  شرکت امنیتی دوو با بررسی وضعیت امنیتی 73 هزار رایانه مک مشکل به روزرسانی آنها را کشف کرده است. البته این بررسی محدود به رایانه های نصب شده در اماکن تجاری بوده و رایانه های مک خانگی در این بررسی منظور نشده اند. مشکل مذکور بیشتر مربوط به رایانه های قدیمی تر مک بوده و در سیستم عامل های جدید کمتر وجود داشته است.

  از جمله نسخه های سیستم عامل مک که به علت این نقص در میان افزار با مشکل مواجه بوده اند، می توان به Sierra، Elcaptain و Yosemite اشاره کرد.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر
  دکه مطبوعات
  • هومکس
  آخرین بروزرسانی ۴ سال پیش
  آرشیو