کلاهبرداری جدید از مشترکان تلفن همراه

تماس‌های از دست رفته خارجی که به عمد قطع می شوند

عصر کالا- به تازگی کلاهبرداری جدیدی از مشترکان تلفن همراه گزارش شده که در قالب تماس از دست رفته و انتظار تماس، هزینه روی دست مشترکان می‌گذارد.

تماس‌های از دست رفته خارجی که به عمد قطع می شوند
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر کالا» به نقل از فارس، محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات از بروز کلاهبرداری های جدیدی از مشترکان تلفن همراه در قالب  Missed Call و انتظار تماس و شارژ مشترک تلفن همراه خبر داد.

  وی در توئیتی با کنایه به قانون بقای کلاهبردار و قاچاقچی، نوشت: «کلاهبردار و قاچاقچی از بین نمیروند بلکه از شکلی به شکل دیگر تغییر ابزار می‌دهند. یک روز پیامک کلاهبرداری، این روزها Missed Call و انتظار تماس و شارژ مشترک تلفن همراه. روابط عمومی امروز بیشتر توضیح می‌دهد. با به اشتراک گذاری، مانع ضرر مردم شویم.»

  دیروز یکی از اپراتورهای تلفن همراه در پیامکی خطاب به مشترکان خود هشدار داد: «در صورت مشاهده تماس از شماره‌های بین‌المللی ناآشنا و نامتعارف از کشورهای مختلف از برقراری تماس با آنها جدا خودداری کنید. تماس با این شماره‌ها می تواند هزینه زیادی را به شما تحمیل کند.»

  همچنین سید جمال هادیان سخنگوی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز اخیرا با اشاره به کلاهبرداری جدید از روش برقراری تماس بین المللی و قطع سریع آنگفته: «شرکت ارتباطات زیرساخت ایران پیگیر شناسایی اپراتورهای واسطی است که این کلاهبرداری از طریق آنها انجام می شود. برخی اپراتورهای واسط بین المللی خواسته یا ناخواسته در فرآیند تماس با شهروندان ایرانی و قطع سریع آن همکاری دارند که باعث افزایش هزینه های مشترکان می شود. برهمین اساس شرکت ارتباطات زیرساخت با ورود به این موضوع قصد شناسایی این اپراتورها را دارد و همزمان با شناسایی این اپراتورها، اقدام های لازم برای قطع ارتباط آنها انجام می شود. کلاهبرداران ابتدا یک تماس کوتاه با مشترک برقرار کرده و به سرعت قطع می کنند اما تعداد زیادی از مشترکان تلفن همراه عادت دارند پس از هر تماس ناموفق اقدام به برقراری تماس با فرد تماس گیرنده کنند؛ به دلیل آنکه این تماس ها از سرشماره های بین المللی برقرار می شود، به محض تماس هزینه های سنگینی به مشترک ایرانی تحمیل می شود.»

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر