مدیران خودرو

دستورالعمل جدید برای حذف قاچاق ۱۶۲ کالای کشاورزی از ابتدای تیرماه

عصر کالا- دستورالعمل اجرایی ثبت شناسنامه،اخذ و نصب شناسه کالاهای کشاورزی در نامه ای از سوی رئیس ستاد پایش قاچاق محصولات کشاورزی ابلاغ شد.

دستورالعمل جدید برای حذف قاچاق ۱۶۲ کالای کشاورزی از ابتدای تیرماه
نسخه قابل چاپ
جمعه ۱۹ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر کالا» به نقل از باشگاه خبرنگاران، علی اکبر مهرفرد معاون توسعه بازرگانی و صنایع کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی و رئیس ستاد پایش قاچاق محصولات کشاورزی در نامه ای خطاب به مدیران و روسای سازمان های تابعه و استانی این وزرات و همچنین رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی کشور، دستورالعمل اجرایی ثبت شناسنامه، اخذ و نصب شناسه کالا برای گروه کالایی کشاورزی را ابلاغ کرد.

  در بخشی از این نامه آمده است:

  با عنایت به تکالیف اجرایی ماده 13 قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز، دستورالعمل فوق الذکر در خصوص کالاهای کشاورزی برای اقدام لازم ابلاغ می شود.

  رئیس ستاد پایش قاچاق محصولات کشاورزی در این نامه با اشاره به این که اجرای این دستورالعمل برای 162 قلم کالای کشاورزی از تاریخ اول تیرماه 1396 و برای کالاهای وارداتی از اول آبان ماه سال جاری برای کالاهای تولیدی الزامی است، تاکید می کند: مطابق ماده 8 دستورالعمل، دستگاه های مجوزدهنده مکلفند در زمان صدور مجوزهای واردات، صادرات، تولید و ترانزیت براساس شناسه کالا اقدام نمایند.

  مهرفرد در ادامه این نامه خاطرنشان کرده است: مطابق ماده 13 دستورالعمل از ثبت سفارش و ترخیص اقلام فهرست اعلامی بعد از مهلت اعلام شده جلوگیری خواهد شد بنابراین لازم است به کلیه تشکل های واردکنندگان و تولیدکنندگان اطلاع رسانی لازم صورت گیرد تا از ایجاد اختلال در روند جاری بازرگانی محصولات مزبور پیشگیری شود.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر