بی‌ضررترین تلفن همراه جهان

عصر کالا- اغلب اوقات خیلی‌ از کاربران فراموش می‌کنند که استفاده دائمی از تلفن‌های همراه تا چه حد می‌تواند اثرات زیانبار بر روی سلامتی انسان داشته باشد. محققان دریافته‌اند که گوشی گلکسی اس۷ ادج (Galaxy S۷ Edge) سامسونگ در مقایسه با همه گوشی‌های معروف دیگربازار کمترین تشعشع الکترو مغناطیسی را ساطع می‌کند و کم‌ضررترین تلفن همراه است.

بی‌ضررترین تلفن همراه جهان
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۵ - ۱۰:۲۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر کالا» به نقل از اقتصاد آنلاین، اغلب اوقات خیلی‌ از کاربران فراموش می‌کنند که استفاده دائمی از تلفن‌های همراه تا چه حد می‌تواند اثرات زیانبار بر روی سلامتی انسان داشته باشد. محققان دریافته‌اند که گوشی گلکسی اس7 ادج (Galaxy S7 Edge) سامسونگ در مقایسه با همه گوشی‌های معروف دیگربازار کمترین تشعشع الکترو مغناطیسی را ساطع می‌کند و کم‌ضررترین تلفن همراه است.
  گوشی‌های موبایل از خود امواج الکترومغناطیسی منتشر می‌کنند که بتدریج می‌تواند به بافت‌های اندام‌های مختلف بدن صدمه وارد کند. خوشبختانه طراحان برخی از مدل‌های معروف از کارخانه‌های شناخته شده تلفن‌های همراه این موضوع مهم را درنظر داشته و در موقع طراحی و ساخت این گوشی‌ها تمهیداتی را جهت جلوگیری یا کم کردن این تشعشعات خطرناک الکترومغناطیسی رعایت می‌کنند. یکی از تلفن‌های همراه هوشمندی (اسمارت‌فون) که اصول کم کردن این تشعشعات الکترومغناطیسی مضر در آنها به‌خوبی رعایت شده گوشی گلکسی اس7 ادج سامسونگ است.

  Galaxy S7 Edge بی ضررترین موبایل جهان

  همانطور که توسط اتحادیه کمیسیون ارتباطات (FCC) اعلام شده است، این تشعشعات با واحدی به نام نرخ جذب ویژه (SAR) اندازه‌گیری می‌شود. بنابراین هر تلفن همراهی که در آمریکا فروخته می‌شود باید طبق استاندارد‌های اف سی سی باشد. حداکثر مقدار تشعشعات مجاز طبق مقیاس SAR برای یک گوشی 1.6 وات بر هر کیلوگرم است. مقدار این تشعشعات در مورد گوشی گلکسی اس7 ادج در سطح SAR 0.264 وات بر کیلوگرم اندازه‌گیری شده است که این گوشی را از نظر تشعشع امواج الکترو مغناطیسی به‌عنوان کم‌ضررترین تلفن همراه موجود در بازار مصرف گوشی‌های موبایل مشخص می‌کند.

  Galaxy S7 Edge بی ضررترین موبایل جهان

  هر چه مقدار عددی مقیاس SAR در یک گوشی کمتر باشد، آن گوشی بی‌ضررتر است. در مقام مقایسه بین گوشی‌های موبایلی که کمترین تشعشع الکترومغناطیسی را دارند،‌از اسمارت‌فون‌های میان رده، گوشی زن‌فون 3 ایسوس (Asus ZenFone 3) با 0.278 وات بر کیلوگرم، گلکسی آ 5 سامسونگ (Galaxy A5) با 0.290 وات بر کیلوگرم و لنوو موتو زد (Lenovo Moto Z) را می‌توان مثال زد و از بین مضرترین تلفن‌های همراه پیشرفته می‌توان آیفون هفت (iPhone 7) با مقدار SAR در حد 1.38 وات بر کیلوگرم ، آیفون 7 پلاس با 1.24 وات بر کیلوگرم گوشی‌هایی با مقدار تشعشعات الکترو مغناطیسی نسبتا بالا هستند و خطرناک‌ترین آنها گوشی هواوی هانور هشت (Huawei Honor 8) را نام برد که با 1.5 وات بر کیلوگرم بالاترین مقیاس تشعشع امواج مغناطیسی را بین همه موبایل‌های جدید و معروف بازار دارا است.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر