مدیران خودرو

تولید تراشه ای که شبکه های وای فای را سریع تر می کند

عصر کالا- شرکت اینتل از تولید تراشه تازه ای خبر داده که پس از تکمیل در یک سال آینده استفاده از نسل جدید و پرسرعتی از شبکه های وای – فای را ممکن می کند.

تولید تراشه ای که شبکه های وای فای را سریع تر می کند
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر کالا» به نقل از مهر، تراشه تازه که 802.11ax نام دارد به گونه ای طراحی شده که در محیط های شلوغ که دستگاه های متعددی به شبکه های وای – فای متصل می شوند، به خوبی عمل می کند و از هرگونه اختلال و قطعی دسترسی به اینترنت جلوگیری می کند.

  انتظار می رود از این تراشه به طور گسترده در شبکه های وای – فای عمومی استفاده شود تا سرعت و کیفیت آنها افزایش یابد. البته حتی در صورت طراحی و عرضه این تراشه به بازار در سال 2018 بعید به نظر می رسد که استفاده عمومی از آن تا قبل از سال 2019 ممکن شود. زیرا باید روترها و مودم های جدیدی بر مبنای قابلیت های 802.11ax ساخته شوند.

  اتحادیه وای – فای یا Wi-Fi Alliance که وظیفه تعیین استانداردهای دنیای وای – فای را بر عهده دارد هم معتقد است همه گیر شدن تراشه جدید حداقل به دو سال زمان نیاز دارد. البته  برخی شرکت ها مانند Linksys برنامه ریزی برای تولید روترهای جدید بر همین مبنا را از ماه های آینده آغاز می کنند.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر
  دکه مطبوعات
  • هومکس
  آخرین بروزرسانی ۴ سال پیش
  آرشیو