فرمانده انتظامی شرق استان تهران:

بیش از ۲۰۰ میلیون ریال کالای قاچاق در تهران کشف شد

عصر کالا- فرمانده انتظامی شرق استان تهران از کشف ۲۱۸ کارتن حاوی لوازم تزئینی خانگی خارجی قاچاق توسط مأموران پلیس آگاهی شرق استان خبر داد.

بیش از ۲۰۰ میلیون ریال کالای قاچاق در تهران کشف شد
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر کالا» به نقل از ال کا ایران، عبدالرضا ناظری داشت: قاچاق کالا پدیده شوم و مخربی است که صدمات فراوانی بر پیکر اقتصاد ملی کشور وارد کرده و فعالیت اقتصاد رسمی، برنامه‌‏ها و سیاست‏های کشور را تحت‏‌الشعاع قرار می‌دهد؛ از اینرو نیروی انتظامی با اهمیّت دادن به مقوله مقابله با قاچاق کالا و کمک به اقتصاد کشور، برخورد با افراد سودجو و قاچاقچیان کالا در دستور کار قرار داده است.

  فرمانده انتظامی شرق استان تهران از کشف 218 کارتن حاوی لوازم تزئینی خانگی خارجی قاچاق توسط مأموران پلیس آگاهی شرق استان خبر داد.


  عبدالرضا ناظری داشت: قاچاق کالا پدیده شوم و مخربی است که صدمات فراوانی بر پیکر اقتصاد ملی کشور وارد کرده و فعالیت اقتصاد رسمی، برنامه‌‏ها و سیاست‏های کشور را تحت‏‌الشعاع قرار می‌دهد؛ از اینرو نیروی انتظامی با اهمیّت دادن به مقوله مقابله با قاچاق کالا و کمک به اقتصاد کشور، برخورد با افراد سودجو و قاچاقچیان کالا در دستور کار قرار داده است.

  وی افزود: اگر امروز بخواهیم از تولید ایرانی، کار و اقتصاد ایرانی حمایت کنیم طبیعتاً یک بخش کار این است که با قاچاق کالا مقابله کنیم.

  فرمانده انتظامی شرق استان تهران ضمن اشاره به اهمیّت مبارزه با قاچاق کالا بیان کرد: اولویت مبارزه با قاچاق کالا با نیروی انتظامی است، و بیشترین سطح کشفیات نیز توسط این نیرو انجام گرفته و تلاش شده تا با ایجاد ایستگاه‌های ایست و بازرسی، مانع ورود کالای قاچاق به کشور ‌شویم.

  ناظری افزود: مأموران پلیس آگاهی شرق استان تهران در همین راستا و با اطلاع از محل دپو نگهداری کالای قاچاق در شهرستان ورامین در هماهنگی با مقام قضایی، و به همراه نماینده اداره صنعت، معدن و تجارت به این محل اعزام شدند.

  وی ادامه داد: مأموران پس از ورود به انبار در بازدید و بازرسی انجام شده تعداد 128 کارتن حاوی لوازم تزئینی خانگی را که فاقد مدارک مثبته گمرکی توسط مالک بود، کشف کردند.

  فرمانده انتظامی شرق استان تهران با بیان اینکه ارزش این کالاها 200 میلیون ریال برآورد شده است تصریح کرد: با هماهنگی قضایی محل پلمب و اظهارات متهم اخذ، و پرونده‌ای در این رابطه تشکیل و جهت سیر مراحل قانونی به اداره تعزیرات حکومتی شهرستان ورامین ارسال شد.

  ناظری در پایان ضمن اشاره به روند از بین بردن کالاهای قاچاق پس از کشف خاطرنشان کرد: با توجه به اظهارات فرمانده ناجا و فرمایشات مقام معظم رهبری از بابت اینکه اموال قاچاق کشف شده نباید دوباره به چرخه بازار برگردد، جلسات مستمر و مفیدی در دستگاه‌های مربوط با موضوع انجام شده است، تا بتوانیم کالاهای قاچاق کشف شده را در اسرع وقت از بین ببریم، که این مسأله در نیروی انتظامی نیز قابل انجام است.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر