معاون صنایع وزارت صمت خبر داد؛

افزایش ۵۰ درصدی تولید ماشین لباسشویی در سال جهش تولید

عصر کالا- صادقی نیارکی گفت: در صنعت لوازم خانگی رشد چشمگیری داشته‌ایم و تولید ماشین لباسشویی حدود ۵۰ درصد رشد داشته است.

افزایش ۵۰ درصدی تولید ماشین لباسشویی در سال جهش تولید
نسخه قابل چاپ
شنبه ۰۷ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر کالا» به نقل از باشگاه خبرنگاران، مهدی صادقی نیارکی معاون صنایع وزارت صمت درباره آمار داخلی سازی در سال 99 اظهار کرد: موضوع نهضت ساخت داخل  از جمله موضوعاتی بود که مورد توجه وزارت صمت قرار گرفت و ما برای کاهش وابستگی به واردات برنامه ریزی کردیم و بنا داشتیم  تا 10 میلیارد دلار از واردات را داخلی سازی کنیم.

  او ادامه داد: روند تولید صنعتی در کشور ما به گونه‌ای است که از ٢7 رشته فعالیت در حوزه صنعت از جمله تایر، لوازم خانگی، پتروشیمی و غیره در 17 رشته رشد تولید داشته‌ایم. قرار بود با تحریم‌ها اشتغال صنعتی ما را با ایجاد موانع در زنجیره تامین و لجستیک کشور تحت الشعاع قرار دهند، اما سال گذشته نسبت به سال قبل از آن ٢2 درصد رشد اشتغال صنعتی داشتیم.

  صادقی نیارکی گفت: هرجا که ارز‌های ارزان کشور را صرف واردات کردیم و کشور را بر مبنای واردات اداره کردیم آسیب پذیر بودیم. ما در فضای چالش برانگیز اقتصاد جهانی چاره‌ای جز خوداتکایی نداریم. به طور مثال ما در صنعت تایر و در 11 ماهه امسال رشد حدود 20 درصدی داریم.

  این مقام مسئول افزود: در یک مسیر کوتاه مدت ١۰ ساله و با وجود تحریم‌ها توانستیم به خوداتکایی قابل اعتنا در صنعت تایر برسیم و امروز با افتخار اعلام می‌کنم که نیازی به واردات تایر خودروهای سواری و سبک در کشور احساس نمی‌شود.

  معاون صنایع وزارت صمت تصریح کرد: نظر شخصی و توصیه من این است که این مدل توسعه بین بخشی و هماهنگی در صنعت تایر را به یک مدل هم راستا بین منافع اقتصادی برای رسیدن به یک نقطه اوج و بهبود مستمر عملکرد تبدیل کنیم.

  او با اشاره به رشد چشمگیر تولید لوازم خانگی تصریح کرد: در صنعت لوازم خانگی نیز شاهد رشد هستیم و به رغم تحریم و خروج دو برند خارجی از ایران که سهم عمده‌ای در بازار داخلی داشتند، صنعتگران ما توانستند توانمندی‌های خود را توسعه دهند و بازار داخلی را  به دست بگیرند.

  صادقی نیارکی با اشاره به رشد چشمگیر تولید لوازم خانگی در سال گذشته بیان کرد: در سال جهش تولید و در صنعت لوازم خانگی رشد چشمگیری داشتیم و تولید ماشین لباسشویی حدود 50 درصد رشد داشته است. تولید کمباین نیز حدود 49 درصد و خودرو نیز 18 درصد افزایش تولید داشته است.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر