ظهور هوش مصنوعی در اسکوتر برقی

عصر کالا- استارتاپ هندی ۲۲ موتورز (۲۲Motors) از موتورسیکلت برقی مجهز به هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی اش رونمایی کرد.

ظهور هوش مصنوعی در اسکوتر برقی
نسخه قابل چاپ
جمعه ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۵:۰۰
  • ظهور هوش مصنوعی در اسکوتر برقی
  • ظهور هوش مصنوعی در اسکوتر برقی
  • ظهور هوش مصنوعی در اسکوتر برقی
  • ظهور هوش مصنوعی در اسکوتر برقی
  • ظهور هوش مصنوعی در اسکوتر برقی

به گزارش پایگاه خبری«عصر کالا» به نقل از باشگاه خبرنگاران، تمایل به استفاده از موتورسیکلت‌های برقی کوچک نظیر اسکوتر در بسیاری از بازار‌های نوظهور جهان باعث شده است استارتاپ‌های خلاق در چین و هند به سمت طراحی و تولید این‌گونه موتورسیکلت‌ها جذب شوند. آخرین شرکتی که شانس خود را برای موفقیت در این بازار امتحان کرده است شرکت 22موتورز هند است.

سطح بیرونی اسکوتر برقی فلو بسیار شیبه به تمام اسکوترهای برقی است اما در زیر بدنه فایبرگلاس تکنولوژی بسیار چشمگیری وجود دارد. 22موتورز یک اپلیکیشن کاربردی همراه اسکوتر برقی فلو ارائه کرده است که از فناوری هوش‌‎مصنوعی و یادگیری ماشینی بهره می‌برد. 22موتورز این فناوری را Learning contact نامیده است و آن را فراتر از بلوتوث و تجهیزات ناوبری(GPS) که در انواع موتورسیکلت‌ها وجود دارد، می‌داند.

علاوه بر GPS معمولی، هشدارهایی برای پیام‌های متنی، تماس‌ها و قابلیت‌های جغرافیایی، هشدارهای سرقت و بروزرسانی وضعیت ترافیک و جاده‌ها، نرم‌افزار اسکوتر برقی فلو همچنین داده‌ها و ورودی‌های کاربر را ثبت می‌کند و رفتار معمولی مالک را یاد می‌گیرد. پس از اتمام مراحل یادگیری ماشینی برای ثبت شیوه رانندگی مالک، در صورتی که تغییر غیر معمول در رفتار یا نحوه رانندگی ایجاد شود؛ قادر به تشخیص و هشدار دادن به مالک خود است.

این کمپانی در طراحی این موتورسیکلت برقی از تجارب مهندسی استفاده کرده است که از نوعی سیستم مدیریت و کتنرل ناوگان بهره می‌برد.در ضمن به دلیل ثبت تمام اطلاعات که به طور مستقیم به فضای ابری ارسال می‌شود، مسئولان می‌توانند از راه دور نیز اطلاعات را مشاهده کنند.
ظهور هوش مصنوعی در اسکوتر برقی+ عکس
شرکت 22موتورز برای تامین انرژی الکتریکی اسکوتر برقی فلو باتری لیتیومی متصل به فضای ابری را طراحی کرده است.قدرت سیستم محرکه  از طریق موتور الکتریکی 2.1 کیلووات بوش(bosch) مجهز به سیستم ترمز احیاکننده تامین می‌شود. اسکوتر برقی فلو با وزن 86 کیلوگرم می‌تواند به حداکثر سرعت 65 کیلومتر بر ساعت دست یابد.

ظهور هوش مصنوعی در اسکوتر برقی+ عکس
باتری اسکوتر برقی فلو را از طریق شارژر معمولی در زمانی حدود 5 ساعت می‌توان شارژ کرد هرچند که به کمک شارژر سریع این کار 4 برابر سریع‌تر انجام می‌شود. شعاع حرکتی اسکوتر برقی فلو به کمک باتری کاملا شارژ، به 80 کیلومتر می‌رسد. البته در زمان‌هایی که راننده قصد انجام سفرهای کوتاه‌مدت دارد، اسکوتر برقی فلو می‌تواند به مدت 10 دقیقه شارژ شود که در این صورت مسافتی حدود 16 کیلومتر را می‌توان با آن طی کرد.
دیگر ویژگی‌های برجسته این موتورسیکلت برقی فضای ذخیره‌سازی بزرگ و کافی زیر زین برای قرار دادن کلاه ایمنی، دنده عقب برای پارک آسان، پورت USB، ترمز دیسکی جلو و عقب، کنترل کروز و سیستم روشنایی LED کامل است.

ظهور هوش مصنوعی در اسکوتر برقی+ عکس
22موتورز قیمت پایه این اسکوتر برقی را 1،125 دلار اعلام کرده است.

برچسب ها
پورسعیدخلیلی
مطالب مرتبط
مطالب مرتبط بیشتر