کاهش بار شبکه توزیع برق با کاهش مصرف در ساعات پیک

عصر کالا- با کاهش مصرف برق طی روزهای اخیر، پیک بار پس از ۵ روز پرمصرف، بار دیگر به زیر ۵۲ هزار مگاوات بازگشت؛ اما هنوز شدت مصرف انرژی نسبت به جمعیت کشور بالاست.

کاهش بار شبکه توزیع برق با کاهش مصرف در ساعات پیک
نسخه قابل چاپ
شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر کالا» به نقل از تسنیم، پیک مصرف برق در کشور که در روز هشتم مرداد ماه با رشد بیش از 6500 مگاوات نسبت به روز ششم مردادماه و رشد بیش از 5000 مگاوات نسبت به روز هفتم ماه جاری به 55 هزار و 442 مگاوات رسید، شبکه برق کشور را در وضعیت قرمز قرار داد.

  این وضعیت قرمز که ناشی از شدت فشار بار مصرف و توزیع برق در شبکه سراسری انتقال و توزیع برق کشور بود، در روزهای بعد ادامه یافت اما با کاهش مصرف، آرام آرام از شدت این فشار بر شبکه کاسته شد و شبکه سراسری برق کشور از وضعیت قرمز به وضعیت هشدار بازگشت.

  با کاهش مصرف برق طی روزهای اخیر، پیک بار پس از 5 روز پرمصرف (هشتم تا دوازدهم مردادماه)، بار دیگر به زیر 52 هزار مگاوات بازگشت؛ اما هنوز شدت مصرف انرژی نسبت به جمعیت کشور بالاست.

  روز گذشته پیک مصرف لحظه ای برق در ساعت 14 و 45 دقیقه به میزان 51 هزار و 614 مگاوات به ثبت رسید و پیک شبانه مصرف برق نیز پس از 6 روز، به زیر 50 هزار مگاوات بازگشت.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط