قفل دوچرخه‌ای که گوشی هوشمند شما را قفل می‌کند

عصر کالا- مهندسان هلندی یک قفل هوشمند برای دوچرخه ساختند که به منظور افزایش ایمنی دوچرخه‌سوار، گوشی هوشمند وی را هنگام حرکت قفل می‌کند.

قفل دوچرخه‌ای که گوشی هوشمند شما را قفل می‌کند
نسخه قابل چاپ
جمعه ۰۲ تير ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۹:۰۰

  به گزارش  پایگاه خبری «عصر کالا» به نقل از گیزمگ، تاکنون تلاش‌های زیادی برای کاهش تصادفات ناشی از استفاده از تلفن همراه هنگام رانندگی صورت گرفته است، اما رانندگان اتومبیل تنها کسانی نیستند که در معرض این خطر قرار دارند، بلکه دوچرخه‌سواران نیز شامل این دسته می‌شوند.

  شرکت مخابراتی هلندی "KPN" با همکاری انجمن امنیت ترافیک هلند به منظور حفظ تمرکز حواس دوچرخه‌سواران روی مسیر، اقدام به ساخت یک قفل دوچرخه هوشمند کردند که گوشی دوچرخه‌سوار را هنگام حرکت قفل می‌کند.

  بر اساس گزارشات 20 درصد از تصادفات با دوچرخه شامل کودکانی می‌شود که هنگام دوچرخه‌سواری در حال استفاده از گوشی‌هایشان هستند. همچنین صدا و لرزش گوشی هنگام آمدن پیغام نیز موجب حواس‌پرتی از جاده و مسیر می‌شود.

  این قفل هوشمند از طریق بلوتوث به گوشی هوشمند متصل می‌شود و فعلا با گوشی‌های اندروید سازگار است.

  این قفل هوشمند زمانی که دوچرخه توسط آن قفل شده است، اجازه می‌دهد تا گوشی به کار عادی خود بپردازد و فرد از آن بدون محدودیت استفاده کند. اما وقتی که فرد قفل دوچرخه خود را باز کند، برنامه یک سیگنال به شبکه می‌فرستد و شرکت مخابراتی "KPN" تمام زنگ‌ها و پیغام‌ها را تا زمانی که دوچرخه دوباره قفل شود، غیرفعال می‌کند.

  البته شرکت به کاربر اجازه تماس‌های ضروری را در صورت نیاز می‌دهد.

  اگر چه که این پروژه از ایده خوبی بهره می‌برد، اما با مشکلاتی نیز همراه است. برای مثال به دلیل این که گوشی کاملا غیرفعال می‌شود، امکان استفاده از نقشه‌های دیجیتالی و راهنمایی‌های مسیر وجود ندارد.

  این محصول طی همین سال جاری با قیمت 110 دلار به بازار عرضه خواهد شد.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر