معاون سازمان بنادر و دریانوردی اعلام کرد؛

ترانزیت کالاهای ترکیه به قطر از مسیر ایران

عصر کالا- معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی گفت: حضور هیات عالی رتبه از مدیران ارشد وزارت حمل و نقل و سازمان بنادر قطر به ایران می‌تواند موجب گسترش روابط تجاری دو کشور شود.

ترانزیت کالاهای ترکیه به قطر از مسیر ایران
نسخه قابل چاپ
جمعه ۲۴ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر کالا» به نقل از مهر, هادی حق شناس با اشاره به اینکه در حوزه دریایی 2 پیشنهاد از سوی محمد راستاد؛ مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی به هیات عالی رتبه از مدیران ارشد وزارت حمل و نقل و سازمان بنادر قطر ارائه شده است، اظهار کرد: جست‌وجو نجات و شناسایی اسناد دریانوردی دو محور پیشنهاد شده است. سازمان بنادر و دریانوردی ایران آمادگی دارد تا با سازمان بنادر قطر در دو حوزه یاد شده، تفاهم‌نامه امضا کند. در جلسه اخیر بین مسئولان سازمان بنادر ایران و قطر قرار بر این شد که قطری‌ها در این زمینه بررسی‌های لازم را انجام دهند و در صورت موافقت دو سند همکاری به امضا برسد

  وی با اشاره به اینکه بخشی از لنج‌های تجاری ایران از بوشهر به مقصد قطر حرکت‌ می‌کنند،خاطرنشان کرد:مذاکرات توسط مسئولان سازمان بنادر ایران با سایر کشورها از جمله قطر می‌تواند تسهیلات مختلفی را برای لنج‌های تجاری ایران ایجاد کند. لذا در مذاکرات صورت گرفته بین مسئولان سازمان بنادر و دریانوردی ایران و قطر قرار بر این شد تا بخشی از نیازهای قطر که تا کنون توسط کشور ترکیه تامین می‌شد از طریق ایران صورت گیرد.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر
  دکه مطبوعات
  • هومکس
  آخرین بروزرسانی ۳ سال پیش
  آرشیو